Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wprowadzone do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem

Zabiegi wygładzania zmarszczek, modelowania konturu twarzy a także powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć,

Po podaniu kwasu hialuronowego do skóry właściwej, preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

W trosce o bezpieczeństwo i lepsze efekty zabiegowe dla klienta, zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia medycznego.

Wstrzykiwacz LUXUS HIALURON PEN to najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej, pozwala na wprowadzenie kwasu hialuronowego bez użycia igły. Preparat wstrzykiwany jest pod ciśnieniem, rozprowadzając się pod skórą w kształcie stożka, co w znaczący sposób zmniejsza przerwanie ciągłości skóry. Energia mechaniczna działania sprężyny i specjalnego tłoku wstrzykiwacza umożliwia pod dużym ciśnieniem szybko, lecz płynnie przeprowadzić bardzo cienki strumień substancji przez mikroskopijne otwory do skóry właściwej, bez nakłuwania igłą.

Uszkodzenie skóry w przypadku iniekcji igłowej jest znacznie bardziej inwazyjne i bolesne niż proponowana metoda ciśnieniowa. Możliwość nieprawidłowego podania kwasu hialuronowego i wystąpienie grudek po iniekcji igłowej jest bardzo wysoka natomiast podczas zabiegu z wykorzystaniem urządzenia LUXUS HIALURON PEN ryzyko takie nie występuje.

 

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronoweg idealnie nadaje się do zwalczania i wypełniania:

 • zmarszczek wokół ust (tzw. zmarszczki palacza)
 • zmarszczek między brwiami
 • bruzd nosowo-wargowych
 • zmarszczek mimicznycznych
 • konturowania owalu twarzy
 • powiększania i modelowania ust
 • wolumetrii kości policzkowych

 

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, skóra staje się zaróżowiona i uelastyczniona, a płytkie zmarszczki przestają być widoczne. Jest to metoda bezinwazyjna i praktycznie bezbolesna, a jej rezultaty utrzymują się przez długi czas.

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby nowotworowe

 

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.